Aktuální informace

2.2.2024

PÁTEK

V pátek 2.2.2024 máme dovolenou. Akutně nemocné děti ošetří MUDr. J. Kandrnálová. Administrativní úkony, potvrzení či jiné neakutní záležistosti prosím vyřizujte mimo tento den.

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE pro děti

V průběhu října začneme očkovat děti proti chřipce. Pro děti od 2 do 18 let je možno použít i vakcinu ve formě spreje do nosu ( Fluez tetra).Pokud dítě dosud nebylo očkováno, podává se 2x v rozmezí 4 týdnů. Cena jedné dávky bude cca 650-700Kč, zdravotní pojišťovny většinou cca 200 Kč přispějí. Nadále zůstává i možnost očkování formou injekce( Vaxigrip tetra). Prosím, hlašte se buď před Medevio nebo telefonicky do ordinace - 577 13 24 11-

MEDEVIO

Prosím, pokud je to možné, preferujte možnost elektronického objednání či komunikace s ordinací - kontakt v stránce Úvod - Pokud již není volný termín ten den dostupný a váš stav vyžaduje akutní ošetření, volejte do ordinace tel 577 132411, domluvíme si ošetření telefonicky. VR.

OD 1.5.2020

ZMĚNY V OČKOVÁNÍ KOJENCŮ a BATOLAT

Novou vyhláškou platnou od 1.5.2020 vstupuje v platnost novinka v očkování kojenců a batolat týkající se očkování proti meningokokům. Nově budou mít kojenci, kteří zahájí očkování do půl roku života, očkování proto meningokoku typu B ( vakcina Bexsero)zdarma. Stejně tak očkování Nimenrixem (meningokok typy A,C,Y,W) je pro děti do 2 let zdarma. Dobrá zpráva. VR.

24.03.2020

Nově nás najdete i na FB

https://m.facebook.com/106820427630238

aktuální informace stran očkování

https://www.vakcinace.eu/

UŽITEČNÝ WEB

http://www.maskoule.cz/

Základní léky na cesty-

Základní vybavení lékarničky na cesty s malými dětmi: Paralen nebo Nurofen při teplotě a od bolesti- Ophtalmo Septonex oční kapky - výtoky z očí, počínající zánět spojivek Biopron forte - při průjmu, ev. jako prevence průjmu ještě před cestou do exotických zemí Kulíšek - iontový nápoj při průjmu - nejdůležitější při průjmu ale je dieta a dostatek tekutin- PREVENCE DEHYDRATACE- Zyrtec nebo Fenistil kapky při alergické reakci Fenistil gel - po hmyzím štípnutí ev. alergické kopřivce dezinfekční prostředek na rány - peroxid, betadine.. náplasti a obimadlo léky, které pravidelně užíváte..