Aktuální informace

21.02.2018

BŘEZEN 2018 V ORDINACI

ÚTERÝ 20.3.2018 - odpolední ordinace bude zkrácená- do 16:15 hod...následně přejíždím do nemocnice do Zlína na službu LPS- akutní pacienty ošetříme tam ..Rajchlová.

14.11.2017

ZMĚNY V OČKOVACÍM KALENDÁŘI

Podle nových doporučení české vakcinologické společnosti dochází k několika změnám v očkování, které vejdou v platnost 1.1.2018. Již nyní ale očkujeme dle nových pravidel 2. dávku vakcíny Priorix ( MMR, tj. spalničky, zarděnky, příušnice). První dávka zůstává stejně ,tj do 18. měsíce věku a druhou dávku ( dříve očkovanou ve 2 letech) budeme očkovat až mezi 5.-6. rokem života. Rajchlová.

Základní léky na cesty-

Základní vybavení lékarničky na cesty s malými dětmi: Paralen nebo Nurofen při teplotě a od bolesti- Ophtalmo Septonex oční kapky - výtoky z očí, počínající zánět spojivek Biopron forte - při průjmu, ev. jako prevence průjmu ještě před cestou do exotických zemí Kulíšek - iontový nápoj při průjmu - nejdůležitější při průjmu ale je dieta a dostatek tekutin- PREVENCE DEHYDRATACE- Zyrtec nebo Fenistil kapky při alergické reakci Fenistil gel - po hmyzím štípnutí ev. alergické kopřivce dezinfekční prostředek na rány - peroxid, betadine.. náplasti a obimadlo léky, které pravidelně užíváte..