Aktuální informace

25.05.2018

Infekce u dětí

Moc doporučuji poslechnout rozhovor s paní doktorkou z infekční kliniky v Praze na Bulovce- mluví o tématech jsou velmi aktuálních - jako klíšťová enfefalitida. memingokokové infekce, borrelioza ...atd - najdete na odkazu: https://radiozurnal.rozhlas.cz/kliste-se-nevytaci-ale-vyviklava-vyvraci-zakoreneny-mytus-infektolozka-hana-7226521?player=on

14.11.2017

ZMĚNY V OČKOVACÍM KALENDÁŘI

Podle nových doporučení české vakcinologické společnosti dochází k několika změnám v očkování, které vejdou v platnost 1.1.2018. Již nyní ale očkujeme dle nových pravidel 2. dávku vakcíny Priorix ( MMR, tj. spalničky, zarděnky, příušnice). První dávka zůstává stejně ,tj do 18. měsíce věku a druhou dávku ( dříve očkovanou ve 2 letech) budeme očkovat až mezi 5.-6. rokem života. Rajchlová.

Základní léky na cesty-

Základní vybavení lékarničky na cesty s malými dětmi: Paralen nebo Nurofen při teplotě a od bolesti- Ophtalmo Septonex oční kapky - výtoky z očí, počínající zánět spojivek Biopron forte - při průjmu, ev. jako prevence průjmu ještě před cestou do exotických zemí Kulíšek - iontový nápoj při průjmu - nejdůležitější při průjmu ale je dieta a dostatek tekutin- PREVENCE DEHYDRATACE- Zyrtec nebo Fenistil kapky při alergické reakci Fenistil gel - po hmyzím štípnutí ev. alergické kopřivce dezinfekční prostředek na rány - peroxid, betadine.. náplasti a obimadlo léky, které pravidelně užíváte..